Την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας προσέφεραν αίμα στο πλαίσιο εθελοντικής αιμοδοσίας.

Όχημα Εθελοντική Αιμοδοσία

Δήμητρα Φίλιου, Χημικός (Διευθύντρια)

Αποστολοπούλου Κατερίνα, Ψυχολόγος

Γεροντόπουλος Τηλέμαχος, Μαθηματικός

Γραμμένος Βασίλης, Πληροφορικός

Κάτσαρος Νίκος, Βιολόγος

Κομητοπούλου Παυλίνα, Φιλόλογος

Κοντολάτη Βασιλική, Φιλόλογος

Μανωλόπουλος Νίκος, Πολιτικός Επιστήμονας

Μαργαρίτη Χριστίνα, Φιλόλογος (Τάξη Υποδοχής-ΖΕΠ)

Σδράκα Βασιλική, Αγγλικής Φιλολογίας

Τσίπα Μάγδα, Φιλόλογος (Τάξη Υποδοχής-ΖΕΠ)

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Το Εσπερινό  Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου είναι δημόσιο σχολείο της Δ/θμιας Εκπαίδευσης. Ανήκει στην Δ΄ Διεύθυνση της Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αθήνας και λειτουργεί  από το 1996. Συνυπάρχει στο ίδιο κτιριακό συγκρότημα με το Εσπερινό Γενικό Λύκειο Αγίου Δημητρίου.
Η  φοίτηση  διαρκεί  3 χρόνια σε τρεις  τάξεις  (Α, Β, Γ).
Το εβδομαδιαίο ωράριο λειτουργίας είναι 25 ώρες.
Το ημερήσιο ωράριο λειτουργίας είναι: 19.00 - 22.30, που αντιστοιχεί σε 5 διδακτικές ώρες και 2 διαλείμματα.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ
Οι εγγραφές γίνονται από 1η μέχρι 30η Ιουνίου και από 1η  μέχρι 10η    Σεπτεμβρίου και οι μετεγγραφές από 1η Σεπτεμβρίου  μέχρι 30η Μαρτίου.
Προυποθέσεις  εγγραφής  ή μετεγγραφής είναι:
α).  Ο μαθητής /τρια να είναι  ηλικίας τουλάχιστον 15  ετών  χωρίς όριο ηλικίας προς  τα πάνω και
β).  να είναι εργαζόμενος.
Οι ανήλικοι μαθητές πρέπει να έχουν βεβαίωση εργοδότη ή βεβαίωση ότι εργάζονται σε οικογενειακή επιχείρηση.

ΤΙΤΛΟΣ
Μετά  την επιτυχή  και επαρκή φοίτηση στη  Γ' Γυμνασίου χορηγείται στο μαθητή Απολυτήριο Γυμνασίου ισότιμο με αυτό των ημερήσιων Γυμνασίων.

Βρισκόμαστε ακριβώς:

map

** Η ιστοσελίδα του σχολείου  είναι υπό κατασκευή και το περιεχόμενό της ανανεώνεται συνέχεια **

Υποκατηγορίες